مزایای ویپ

ویپ به عنوان یک تکنولوژی فوق العاده در کنترل و کاهش هزینه های ارتباطی در سال های اخیر بسیاری از شرکت ها و موسسات را در سرتاسر دنیا به سمت استفاده از این سیستم جذب کرده است. در زیر به برخی از مزایای ویپ به صورت مختصر می‌پردازیم.

مزایای ویپ در هزینه

 بر خلاف تصور عموم برای راه اندازی سیستم ویپ نیازی به سرور قدرتمند نیست و برای شبکه های کوچک می توان از کامپیوتر های خانگی کم ظرفیت نیز استفاده نمود، لذا هزینه راه اندازی این سیستم پایین است.

برای راه‌‎اندازی سیستم ویپ از کابل شبکه استفاده می‌شود و نیازی به سیم کشی تلفن نیست. در واقع یک کابل کشی شبکه برای تلفن‌ها و کامپیوترها کافی است. البته در صورت وجود سیم کشی تلفن حتی می توان از گوشی های موجود در سازمان استفاده نمود و نیازی به خرید گوشی جدید نیست. البته تلفن‌های مخصوص ویپ مزایایی نیز دارند که یکی از آن‌ها ثابت بودن داخلی تعریف شده بر روی تلفن مستقل از کابل متصل شده به تلفن است، که امکان جابه‌جایی بدون هزینه کارمندان را فراهم می‌سازد. همچنین با برقراری لینک بین دفاتر یا شعبات مختلف هزینه ی ارتباط درون سازمانی به صفر می‌رسد.

در پایان باید به این نکته اشاره نمود که هزینه ی نگهداری از سیستم های ویپ بسیار پایین تر از سیستم‌های مخابراتی فعلی است.

مزایای ویپ از نظر امکانات

با راه اندازی سیستم ویپ امکانات زیادی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد که از مهم ترین آنها می‌توان به ضبط مکالمات، سیستم تلفن گویا، صندوق پیام‌گیر صوتی، ایجاد صف‌های انتظار، دریافت فکس بر روی کامپیوتر، امکان برقراری کنفرانس تصویری و گزارش‌گیری شفاف از تمامی تماس های شرکت در قالب PDF یا Excel اشاره نمود.

در سیستم ویپ می توان داخلی بر روی کامپیوتر تعریف نمود که هم امکان دریافت تماس و هم امکان برقراری تماس خارجی را دارا است. همچنین تعریف داخلی روی گوشی موبایل نیز امکان پذیر است و کارمندان با دسترسی به اینترنت مستقل از مکان خود می‌توانند پاسخگوی داخلی خود باشند.

امیدواریم مطالب ذکر شده در تصمیم‌گیری شما برای انتخاب سیستم ارتباطی مناسب یا ارتقا سیستم فعلی مفید واقع گردد.

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

تلفن تحت شبکه
مشاوره سانترال
نرم افزار ویپ
سانترال nec
"قیمت سانترال"

"" به علاقه مندی ها اضافه شد