نرم افزار ویپ

واژه نرم افزار ویپ دایره بسیار گسترده از نرم افزارهای مربوط به سیستم های تلفنی را شامل می شود. این واژه به صورت کلی هر نرم افزاری را که در زمینه ویپ خدمتی به سیستم می نماید، در بر می‌گیرد. نرم افزار ویپ می تواند یک سافت فون، یک مسنجر و یا یک سرور مدیریت تماس باشد. در این مطلب قصد داریم تا به صورت کلی با این نرم افزار ها آشنا شویم.

انواع نرم افزار ویپ

سرور مدیریت تماس

سافت فون

مسنجرها و شبکه های اجتماعی

برنامه های کاربردی مربوط به سیستم ویپ مثل CRM

 سرور مدیریت تماس

همانطور که از نامش برمی‌آید سرور مدیریت تماس وظیفه رسیدگی به کلیه امور مربوط به تماس های تلفنی، تعریف داخلی، تعریف مسیرهای  تماس، ضبط مکالمات و … را بر عهده دارد. استریسک در حال حاضر سیستم عامل پایه بهترین سرورهای ویپ است. از میان این سرورها پر استفاده ترین و پرکاربرد ترین آن ها Elastix، Issable و free PBX هستند.این نرم افزار ها رایگان و اپن سورس هستند. اما برای کاربرد بیشتر و استفاده بهتر قابلیت نصب ماژول های مختلف را دارا هستند، که استفاده از این ماژول ها مستلزم صرف هزینه است.

برای دانلود سرور مدیریت تماس به این صفحه مراجعه کنید.

سافت فون

سافت فون ها تلفن های نرم افزاری سیستم ویپ هستند. نرم افزار هایی که روی موبایل، کامپیوتر، تبلت و لپ تاپ قابل نصب هستند و بعد از نصب این نرم افزارها دستگاهی که بر رویش نصب شدند قابلیت اتصال به سیستم ویپ را پیدا می کند. معروف ترین سافت فون  در سیستم های کامپیوتری Zoiper است.

برای دانلود سافت فون به این صفحه مراجعه کنید.

مسنجرها و شبکه های اجتماعی

مسنجرها به صورت کلی و شبکه های اجتماعی نیز تا حدی در زمره نرم افزارهای ویپ قرار می گیرند. برای مثال نرم افزرای مثل WhatsApp صرفا یک نرم افزار ویپ است، که بین کاربران خود به صورت رایگان امکان ارسال متن و برقراری تماس صوتی و تصویری را فراهم می کند.

در نرم افزار های شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام نیز این قابلیت وجود دارد. امکان ارسال متن و برقراری تماس تصویری. لذا تمامی این نرم افزار ها نیز نرم‌افزار ویپ محسوب می شوند.

برنامه های کاربردی مربوط به سیستم ویپ مثل CRM

این برنامه ها به صورت کلی مکمل سیستم ویپ هستند و قابلیت هایی به سیستم شما اضافه می نمایند. برای مثال همزمان با تماس مشتری با شما، سابقه ای از تماس های مشتری و روابط شما با مشتری را به شما نمایش می دهند. یا پس از اتمام مکالمه به اپراتور این امکان را می دهند تا خلاصه از تماس را بنویسند و یا پرونده مشتری را ویرایش نمایند.

مطالب مرتبط

دانلود الستیکس 2.5

دانلود الستیکس 5

دانلود ایزابل

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

تلفن تحت شبکه
مشاوره سانترال
فریمور سانترال ns500
سانترال SL1000 NEC
بازیابی رمز عبور روتر سیسکو

"" به علاقه مندی ها اضافه شد